new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » Sanatate » O viata sanatoasa » Sucurile
Sucurile
date: Vineri, 21/10/2011, 2:37 AM | message # 1
De ce beau romanii sucuri in loc de apa plata sau minerala? De ce aleg romanii sa-si bage singuri boala-n corp preferand tot felul de chimicale in loc de apa naturala de la robinet sau apa plata?
Una la mana ar fi chimicalele care iti fac organele "terci" si a doua continutul excesiv de zahar /100ml care poate duce in timp la boli diabetice si alte lucruri mai grave. Inainte de '89 pe masa oricarui roman se afla apa minerala care dregea spriturile, acum parca toti au inebunit cu atatea sucuri! Toata lumea le spune pe la televizor ca nu-s sanatoase, dar lor nu le pasa! Si mai e vorba si de bani, ca te arde la buzunar sa dai aproape 7 lei/zi/sticla, pai inseamna ca ajungi la pepeni!
Nu vedeti ca ele tocmai de-aia sunt facute asa dulci, ca sa-ti dea dependenta, sa-ti creeze in continuu senzatia de sete si sa le tot cumperi? In schimb cu un pahar sau doua de apa dupa masa te-ai saturat si nu mai simti nevoia sa bei in continuare.

Miri
respect
[ 11 ]

date: Vineri, 21/10/2011, 12:39 PM | message # 2
Coca Cola şi Pepsi. Efecte şi diferite întrebuinţări

Câţi dintre noi obişnuiesc sau obişnuiau să servească o Coca Cola sau un Pepsi rece după un prânz sau o cină copioasă?
Relativ recent s-au descoperit şi alte posibile întrebuinţări ale acestor băuturi răcoritoare
La ce ar mai fi utile?
La curăţarea toaletei:

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Vineri, 28/10/2011, 0:59 AM | message # 3
consum in general sucuri naturale (cine stie cat de naturale sunt de fapt)
cel mai mult imi place sucul de struguri :D
iarasi apa consum dar in reteta ei cea mai buna. adica: pui o picatura de apa intr-un litru de vin
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Vineri, 28/10/2011, 2:20 AM | message # 4
Sucul de struguri...dospit ?

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Sâmbătă, 29/10/2011, 9:06 PM | message # 5
Sucuri..hmmmm n-am mai consumat de mult sucurile care sunt in export mai bine lipsa ma dadusem cica pe sucuri naturale da nici alea nu-s de Doamne ajuta asa ca imi cumpar eu fructe si imi fac un suc cand am chef sa beau , + de asta ca am auzit ceva acum nu stiu cat de adevarat o fi , cica coca-cola se baga putina cocaina nu stiu exact daca e adevarat sau nu

De bun ce sunt iti dau camasa de pe mine , dar nu ma calca pe coada ca te calc pe cap ;) ;)
Adryan
respect
[ 1 ]

date: Luni, 31/10/2011, 0:03 AM | message # 6
normal ca dospit. dar natural fara adausuri. sa fiu sigur ca e sanatos si face bujori in obrajori :D
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Luni, 31/10/2011, 7:51 PM | message # 7
beau si sucuri ocazional.nu ma gandesc ca dauneaza...daca mi-e sete.

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

Forum » Sanatate » O viata sanatoasa » Sucurile
Pagina 1 din 11
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory