new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » MUZICA » Muzica romaneasca » Muzica care ne-a marcat copilăria
Muzica care ne-a marcat copilăria
date: Joi, 09/06/2011, 3:04 AM | message # 1
Fiecare din noi are amintiri(cine nu are oare?) din perioada copilariei...,adolescentei...am crescut fiecare cu acordurile unei melodii ....

Sunt multe amintiri...dar nu vreau sa monopolizez numai eu subiectul...astept "amintirile" voastre biggrin !

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Joi, 09/06/2011, 5:28 PM | message # 2
Melodia asta imi aminteste din plin de copilaria mea......
O ascultam ore in sir...zile intregi...

Miri
respect
[ 11 ]

date: Joi, 09/06/2011, 10:19 PM | message # 3
Mell astea le ascultam pe la 12 ani cam de pe cand au plecat ai mei in strainatate......si atunci cand mi se facea dor de ei ascultam mel de a publicat'o Mire(relatia mea cu tata a fost ceva mai stransa),dar si la mama ma gandeam si ascultam melodia...

si ochi imi erau mereu plini de lacrimi...:|si acum e lafel:(...dar imi aduc aminte de acele vremuri:S...cand era departe de mine si eu eram mult prea afectata de plecarea lor.Si acum imi este greu dar m'am obisnuit. :|
edited by: MiCuTzA - Joi, 09/06/2011, 10:21 PM
MiCuTzA
respect
[ 2 ]

date: Vineri, 10/06/2011, 2:52 PM | message # 4
Geo,eu ascultam melodiile astea (cea postata de mine si cea postata de tine) din acelasi motiv sad

Miri
respect
[ 11 ]

date: Duminică, 12/06/2011, 4:17 PM | message # 5
Te cred Mire stiu ce trairi ai atunci cand asculti aceste 2 melodii,si parinti nu iti sunt langa tine,sunt plecati sa munceasca(sau,pur si simplu nu ii poti avea langa tine ca sunt despartiti) departe de tine,tu un suflet de copil ai ramas acasa singur si incerci sa fii puternic si sa nu ii dezamagesti.Si ai mereu tendinta sa te framanti sa gandesti la ceva ce ai putea face sa ii aduci acasa... :'( :'( dar esti prea mic sa poti face asa ceva,nu ai cum in tara asta dontknow :'(
MiCuTzA
respect
[ 2 ]

Forum » MUZICA » Muzica romaneasca » Muzica care ne-a marcat copilăria
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory