new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » LOVE&SEX » Sex » Marimea conteaza? Eterna intrebare
Marimea conteaza? Eterna intrebare
date: Sâmbătă, 21/07/2012, 10:55 AM | message # 1
Marimea penisului este importanta atat pentru o viata sexuala mai buna cat si pentru motivarea in plan psihic in relatiile sociale. Multi barbati se simt complexati de marime. Doresc sa atinga un ideal. Ba ca-i mic, ca nu-i gros indeajuns, ca este prea mare si ea tipa.
In urma anumitor studii a reiesit ca in spatiul european, dimensiunile se situeaza intre 16 si 19 cm, cu o valoare medie normala de 17 cm.
Spre dezamagirea multor femei, care cred in mitul negrilor, barbatii afro ocupa un loc secund in clasamentul mondial. Astfel, la capitolul penis in erectie, negrii au o lungime situata intre 15,5-16,5 cm, situindu-se in urma caucazienilor (categorie de care apartin si europenii), care au lungimea cuprinsa intre 16,1 si 17 cm.
Pe locul trei se afla hispanicii cu 15, 1-16 cm si pe patru asiaticii cu 14,1-15 cm. Un proverb de pe la noi zice ca "nu iese fum fara foc" si ca sa lamurim problema legendarului penis african, trebuie sa spunem ca intr-adevar, la capitolul penis flasc,negrii stau mai bine, lungimea lor fiind de 9,38 cm, in timp ce a caucazienilor nu prea depaseste 8,77 cm.
Se vehiculeaza ca romanii ar ocupa locul doi in lume la marimea penisului. La nivel global sunt francezii (16 cm), barbatii cu cele mai mici organe sexuale sunt indienii si coreenii 10 cm.
Circumferinta penisului se situeaza intre 11,6 si 13,2 cm pentru peste 40% dintre barbati.
Voi ce credeti, cat conteaza marimea?
DJ_C@T@
respect
[ 1 ]

date: Sâmbătă, 21/07/2012, 8:02 PM | message # 2
Marimea nu ,dar felul in care te misti DA!
Orice femeie raspunde la fel ...daca are tupeu!
Degeaba esti imens ,daca stai si astepti...vara!

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Miercuri, 25/07/2012, 0:29 AM | message # 3
Cred k asta cu "marimea conteaza" e ceva din capul nostru. e o expresie care tot o repetam fara sa stim de fapt ce zicem. Cand alegi o persoana o faci din atractia fizica ,dupa care se ajunge la dragoste,dar nu cred k ii zici: "O ai groasa,lunga,poleita cu aur?" la care el raspunde "Nu".atunci bye. Nu asa NU! Deci nu conteaza marimea....

Miri
respect
[ 11 ]

Forum » LOVE&SEX » Sex » Marimea conteaza? Eterna intrebare
Pagina 1 din 11
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory