new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Forum » LOVE&SEX » Love » Ce vor femeile de la barbati?
Ce vor femeile de la barbati?
date: Miercuri, 09/03/2011, 4:35 AM | message # 1
Barbatii ar putea crede ca femeile sunt un fel de creaturi complicate care plang fara nici un motiv si inventeaza motive de nemultumire din plictiseala. Adevarul este ca, pana la urma, nu suntem chiar atat de greu de descifrat. Tot ce vrem este putina atentie.

TU CE CREZI CA VOR FEMEILE DE LA BARBATI ?

Miri
respect
[ 11 ]

date: Joi, 10/03/2011, 1:52 AM | message # 2
Iata o intrebare care ii innebuneste pe barbatii de pretutindeni, ce vor femeile?

Sunt miliarde de femei, miliarde de personalitati, fiecare cu dorintele si principiile sale, asa ca sa oferi un singur raspuns la o intrebare ce are miliarde de raspunsuri este un pic cam dificil. Dar am putea schita cateva idei principale in functie de diferite caractere si experiente traite in general.

1. In prima categorie sunt femeile ce isi doresc sa fie iubite, apreciate, nu vor decat sa aiba langa ele un barbat care le iubeste.

2. In a doua categorie avem femeile ce isi doresc barbati puternici financiar pentru a le satisface nevoile.

3. In a treia categorie intalnim persoanele carora le place sa se joace cu sentimentele barbatilor care le adora, deoarece simt ca detin aceasta putere in mainile lor.

4. Toate categoriile de mai sus puse la un loc.

Categoriile se pot insira la nesfarsit, deoarece fiecare femeie este diferita.
Corazon
respect
[ 2 ]

date: Sâmbătă, 12/03/2011, 9:15 PM | message # 3
tongue buna scumpete frumoase randurii
djdiamant
respect
[ 2 ]

date: Duminică, 15/05/2011, 7:14 PM | message # 4
Ce nu vor femeile de la barbati?:)))
Femeile vor atentie, tandrete, iubire, intelegere, seriozitate dar si umor...timiditate dar si indrazneala...putere...sinceritate...fidelitate...incredere...stabilitate...siguranta...confort...blandete...
...flori...bomboane( fara zahar cool )bijuterii...

Dar...aproape mereu...iubirea este suficienta!

“Zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.”
edited by: Just - Duminică, 15/05/2011, 7:15 PM
Just
respect
[ 8 ]

date: Duminică, 15/05/2011, 7:19 PM | message # 5
Am citit raspunsurile voastre ,fiecare are dreptate in felul ei,dar poate nu s-a amintit faptul ca vrem de la un barbat ...sa ne tina sufletul in palma lui si sa fie deosebit de atent cu el....e fragil si foarte usor de ranit!

Ce vor femeile?

Vor sa le fie citite gandurile, fara ca ele sa banuiasca asta. Vor sa fie surprinse placut si mereu. Nu sa fie intelese, ci sa fie ascultate. Nu cadouri scumpe, dar sa se simta pretuite si apreciate. Nu vor sa aveti ochi doar pt ele (sunt realiste, totusi :)) ), dar sa fiti foarte discreti cand intoarceti capul. Nu vor luna de pe cer, daca stiti sa le faceti sa se simta astrul in jurul caruia gravitati. Si vor sa fie incurajate, caci chiar si cele mai dure roci se pot sfarama. Vor pantofi, si copii, si flori, si bijuterii, dar primesc maturi, si cratite, si fete de masa. SI zambesc, stiind ca mai au o sansa anul viitor. Si se-ntristeaza cand aud usa trantita de perete si un "Honey, I'm home, what's for dinner?", acompaniata de un ragait ordinar. SI se bucura cand cineva se intreaba "ce vor femeile", pline de speranta ca poate la anul o sa primeasca si ele ce vor. Femeile vor multe, dar se multumesc si cu putin. Atata timp cat e oferit cu dragoste.

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Joi, 26/05/2011, 8:28 PM | message # 6
eu,ca femeie vreau iubire. nu ma multumesc cu mai putin.

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Luni, 11/07/2011, 2:14 AM | message # 7
Odata cu aceasta iubire vine la pachet si ...o serie de "avantaje":nervi ,chin,nesomn...zile lungi de asteptare....numai "beneficii"!

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Joi, 14/07/2011, 9:37 AM | message # 8
da,lili,ai dreptate. imi asum "beneficiile", dar ..tot iubire vreau. dintotdeauna asta mi-am dorit, pentru ca atunci cand Dzeu mi-a daruit-o, am fost fericita.
invat sa ma bucur de orice clipa de fericire,nu mai caut fericirea eterna. momentele de fericire pot fi scurte si intense. si sunt recunoscatoare pentru ca au existat.

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Joi, 14/07/2011, 11:08 AM | message # 9
Quote (magdutza)
..tot iubire vreau.

Oare cauta cineva altceva Magda?
Toti vrem sa ne simtim iubiti,alintati,rasfatati....ce altceva sa mai vrem daca asta avem?

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Marţi, 26/07/2011, 9:31 PM | message # 10
CE CAUTA FEMEIA ? Intr-o scurta conversatie,un barbat o intreaba urmatorul lucru pe o femeie:..."ce tip de barbat cauti?". Ea ramase un moment tacuta inainte de al privi in ochi si zise:..."vrei sa stii intr-adevar?".El raspunse:..."DA!". Atunci incepu sa zica: .."Fiind femeie,sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile,ma ocup de casa,merg la super-market,fac cumparaturi,si totul fara ajutorul vreunui barbat...Imi pun intrebarea:..."ce poti tu sa aduci in viata mea?" Barbatul ramase privind.Gandea cu siguranta ca este vorba despre bani.Ea,stiind ce gandeste el,spuse: .."Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult. Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii." El isi incrucisa bratele,se aseza in fotoliu si, privind-o ii ceru sa explice mai in detaliu.Ea zise: .."Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu..am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleaga prin ce trec eu ca femeie,dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad. Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu" ascultatoare". Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne putea ajuta reciproc. Cand termina se uita la el si il vazu foarte derutat si intrebator. El ii zise:..."Ceri mult...!" Ea ii raspunse:.."VALOREZ MULT!"...

Sunt scanteia vie a unui cuvant, Sunt clipa ce trece acum pe pamant, Sunt steaua ce strabate seninul cer al vietii, Sunt zambetul ce trece pe roua diminetii!
roxyy
respect
[ 0 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 12:31 PM | message # 11
imi fac o completare raspunsului anterior, al meu
inca ceva doresc. atentie si respect.
si as fi multumita

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 3:06 PM | message # 12
Oare incet,incet ajungem la concluzia....TRAIESTE CLIPA!!!....?

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 4:47 PM | message # 13
traieste clipa! dar..selectiv totusi...
eu insa,asta fac.

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:18 PM | message # 14
ce doresc femeile de la barbati?.... buna intrebare dar si comentariile pe masura intrebarii. totusi... din ceea ce s-a scris pana acum ca idee comuna ar fi IUBIRE. asta e concluzia mea dar si raspunsul meu la intrebare fara a fi citit comentariile.
dar aceasta intrebare nu cred ca are un raspuns simplu sau cat de cat exact, findca fiecare femeie are personalitatea ei si desi fiecare asteapta iubire de la un barbat, fiecare dintre ele percepe iubirea intr-un mod diferit. de aceea parerea mea e ca desi marea majoritate a femeilor asteapta iubire de la un barbat sunt si lucruri aleatorii care difera de la persoana la persoana si nu pot fi generalizate. cum magduta asteapta de la un barbat atentie si respect, alta femeie poate spune ca pe langa iubire asteapta bani, alta supunere, si lista poate continua. e o intrebare ce nu cred ca-si gaseste raspunsul decat in interiorul unui cuplu si partenerii sunt singurii care pot sa-si dea raspunsul unul altuia
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:24 PM | message # 15
nimic de zis, si daca n-ar ramane doar la nivel de "asteptare", ar fi perfect.
mi-a placut raspunsul show, numai ca-mi permit sa-ti spun ca nu mereu ceea ce ne dorim ramane neschimbat. in timp, dorintele se transforma,se amplifica si chiar incep sa capete un alt grad de pretentii. pt ca asta e legea firii...sa vrei,iar cand ai sa vrei si mai mult...

magdutza
respect
[ 6 ]

Forum » LOVE&SEX » Love » Ce vor femeile de la barbati?
  • Pagina 1 din 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory