new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » LOVE&SEX » Love » Iubim si totusi.......inselam
Iubim si totusi.......inselam
date: Miercuri, 09/03/2011, 3:26 AM | message # 1
Doi oameni păşesc într-o relaţie atunci când îi leagă în primul rând sentimentul iubirii. Excepţie fac relaţiile din interes, relaţiile pentru distracţie/detrăbălare etc. Orice relaţie are suişuri şi coborâşuri, bune şi rele. Trecem peste ele dacă strivim problemele din faşă.
Cel mai groaznic şi dureros coborâş într-o relaţie, cred eu (sau cel puţin pt mn), este când suntem înşelaţi de către persoana căreia îi acordasem toată încrederea şi iubirea noastră.
Suferă, de obicei cel/cea care a fost înşelat/ă. Infidelul îşi vede de treabă mai departe, poate într-o altă relaţie, poate are careva mustrări de conştiinţă şi poate peste o săptămână, o lună, juma' de an uită de suferiinţa/umilinţa creată fostului/fostei.

Întrebarea este evidentă:Iubim si totusi inselam........Cum vine asta?!?
Crezi ca iubitul tau/iubita ta te va ierta?

Miri
respect
[ 11 ]

date: Luni, 28/03/2011, 3:53 AM | message # 2
IUBIM totusi inselam.... eu cred ca chestia cu inshelatul in asemenea situatii este provocat in proportie de 80% de anturajul in care se afla cel care insheala, parerea mea eu zic in privinta mea de barbat ca uneori anturajul ii impinge pe barbati sa faca gestul asta si mai este un procentaj mic de 20% in care femeia este de vina exemplu: daca barbatul intarzie de la munca (si el poate a stat la munca) femeia sare la gatul lui ca a inshelato, ca sa dus la fufe, si sa ii zici mereu chestia asta la un barbat chiar daca iubeste femeia lui o va inshela ca nu va mai rezista psihic si fizc si va inshela cu gandul barem sa fiu vinovat. parerea mea
edited by: »«»«GABX»«»« - Luni, 28/03/2011, 3:54 AM
respect
[ 0 ]

date: Miercuri, 30/03/2011, 2:40 AM | message # 3
Iubim si totusi.......inselam......daca chiar iubesti de acolo din adancul sufletului si iubesti adevarat nu poti sa inseli nu te lasa inima si constiinta sa faci asta.... daca persoana de langa tine e totul pentru tine e lumina ochiilor tai e ingerul tau e universul tau e lumea ta pentru tine nu cred ca ai cum..... cine intelege iubirea si cuvantul te iubesc si ce semnifica aceste cuvinte si tot ce pot ele exprima..... cine stie sa aiba autocontrol asupra sa ...stie sa zica nu no sau pas...
Eddy
respect
[ 0 ]

date: Miercuri, 30/03/2011, 2:43 AM | message # 4
Si daca iubesti dar nu esti iubita? Nu trebuie sa iei o masura si sa-ti cauti altul?
Si apoi vezi Doamne se da ranit ca nu stie de ce l-a "inselat" femeia....

Miri
respect
[ 11 ]

date: Miercuri, 30/03/2011, 3:08 AM | message # 5
nu poti sau nu cred ca poti sa ajungi sa iubesti pe cine-va cu toata fiinta ta fara sa primesti mai nimica din partea persoanei respective pentru ca de obicei poti ajunge sa iubesti foarte tare dupa ceva timp petrecut alaturi de acea persoana si sa fie totul asa cum vrei sau macar 99%....parerea mea smile
Eddy
respect
[ 0 ]

date: Miercuri, 30/03/2011, 1:45 PM | message # 6
Daca intradevar iubesti din tot sufletul o persoana nu te lasa inima sa o inseli,pentru ca ai ochi si esti trup si suflet numai pentru acea persoana,parerea mea.
Corazon
respect
[ 2 ]

Forum » LOVE&SEX » Love » Iubim si totusi.......inselam
Pagina 1 din 11
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory