new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 212»
Forum » LOVE&SEX » Love » De la dragoste la ura e doar un pas?
De la dragoste la ura e doar un pas?
date: Miercuri, 09/03/2011, 3:11 AM | message # 1
Ti s-a intamplat sa iubesti pe cineva foarte tare,persoana aia sa te dezamageasca(sau sa iti greseasca cu ceva) si dragostea ta pentru el sa se transforme in ura?

Miri
respect
[ 11 ]

date: Miercuri, 09/03/2011, 3:26 AM | message # 2
Se spune ca de la iubire la ura ...e doar un singur pas...
De multe ori chiar asa se si intampla,dar daca iubirea a existat ,atunci cand persoana pe care ai iubit-o ti-a gresit gasesti calea sa ierti ...insa nu uiti niciodata !

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Joi, 10/03/2011, 2:06 AM | message # 3
Mie sincer mi s-a intamplat,l-am iertat de nenumarate ori de dragul iubirii ce i-o purtam,dar pana la un moment dat,ca toate au o limita,si pana la urma in timp s-a transformat in ura si intr-o ura puternica,pot spune ca si acum il urasc si nu uit toata viata mea!
Corazon
respect
[ 2 ]

date: Duminică, 27/03/2011, 4:28 PM | message # 4
Eu nu cred ca de la iubire la ura este un singur pas. Si asta ar putea fi demonstrata.

De cate ori ati iubit o persoana cu adevarat?
De cate ori persoana respectiva v-a gresit?
De cate ori ati fost dispusi sa o iertati?

Daca o urati la primul pas dupa iubire, atunci 100% nu era o iubire adevarata, era doar o iubire de forma.

Sunt multe exemple din viata altora pe care le cunosc, nu vreau sa le insir aici, dar fiecare, care se simte si se regaseste in asta ar recunoaste ca de la iubire la ura NU este doar un pas.

Когда-нибудь ты у меня спросишь что я люблю больше - тебя или жизнь. Я отвечу - жизнь.... Возможно ты уйдешь так и не узнав, что жизнь - это ты...
edited by: mafia_13 - Duminică, 27/03/2011, 4:29 PM
mafia_13
respect
[ 4 ]

date: Marţi, 03/05/2011, 1:05 PM | message # 5
Eu cred ca atunci cand iubesti cu adevarat esti dispus sa ierti pers iubita doar daca aceasta te minte din dragoste. Am avut multe momente in viata mea cand eram dispus sa spun STOP dar de fiecare data , dupa o discutie la rece , in doi ... mi-am dat seama ca de fapt aceea pers a mintit doat pt simplul fapt ca nu vroia sa ma piarda. La fel si eu , de fiecare data i-am iertat "minciunile" si sunt fericit ca nu am facut acel pas gresit spre terminarea relatiei. Nu cred ca de la dragoste la ura e doar un singur pas la fel cum nu cred in dragoste la prima veder(parerea mea). Cred ca e nevoie de mult mai mult pt a iubi pe cineva , decat sa o privesti pt prima data in ochi si sa-ti spui "gata...m-am indragostit" .... cred ca sentimentul momentan este atractia de aceea persoana , dorinta de a fi cu ea.....dar nu dragostea in adevaratul sens al cuvantului.
aη0ηiм
respect
[ 1 ]

date: Marţi, 10/05/2011, 11:42 PM | message # 6
Eu cred ca...daca iubesti cu pasiune, si singurul lucru pe care il face persoana iubita este sa se foloseasca de dragostea ta...atunci de la dragoste la ura e DOAR UN PAS

“Zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.”
Just
respect
[ 8 ]

date: Duminică, 29/05/2011, 7:58 PM | message # 7
iar sunt gica contra...
n-as crede ca apare un sentiment atat de misogin. doar e acea frustrare,dezamagire,si mai ales imposibilitatea de-a face ceva sa-l intorci.(s-o)
inclin sa cred ca apare sentimentul de scarba, de ignoranta...si apoi,indiferenta.
de ce sa uram? n-are sens sa ne incarcam de energii negative,pt ca raul apare tot la noi si nu la persoana ce-a determinat starea.
zic si eu ; smile

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Vineri, 03/06/2011, 9:28 PM | message # 8
Nu e chiar un pas... Daca iubesti cu adevarat acea persoana.. nu vei putea niciodata sa o urasti..indiferent de ce a facut... in cazul meu asa a fost sad

Fighting for peace is like fucking for virginity...!
YoYo
respect
[ 4 ]

date: Sâmbătă, 04/06/2011, 12:29 PM | message # 9
Quote (magdutza)
n-as crede ca apare un sentiment atat de misogin. doar e acea frustrare,dezamagire,si mai ales imposibilitatea de-a face ceva sa-l intorci.(s-o)

poate ca da...si totusi depinde de persoana...

“Zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.”
Just
respect
[ 8 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:01 PM | message # 10
inca-mi sustin ideea...

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:29 PM | message # 11
nu cred ca de la iubere la ura exista un pas si nici 100 de pasi. cine a iubit cu adevarat nu poate ura acea persoana. daca iubesti o persoana cu adevarat faci tot ce se poate ca acea persoana sa fie fericita si cine iubeste cu adevarat este dispus sa renunte la persoana iubita si chiar sa-si dea viata pt acea persoana numai ca persoana iubita sa fie fericita.
cineva a spus odata: nu te voi cauta. si stii de ce? findca te iubesc prea mult si iti respect dorinta.
asa ca dupa opinia mea cine spune ca uraste o persoana pe care a iubit-o de fapt nu a iubit niciodata.
uneori poate interveni orgoliul persoanei care iubeste si sa creeze mirajul ca de fapt e ura.
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:32 PM | message # 12
exemplul tau e extrem de altruist.
putine persoane pot face asta,chiar de-ar vrea. si e putin ..nefiresc.
dar in rest,avem aceeasi parere.

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:41 PM | message # 13
nu e nimic nefiresc in opinia mea
in dragoste si in razboi orice e posibil si permis
cel care iubeste in unele cazuri poate fi prea orgolios sa recunoasca ca inca iubeste acea persoana si de aceea invoca ura. dar daca fiecare ar cauta in adancul sufletului ar descoperi ca nu exista ura ci cu totul alte sentimente
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:46 PM | message # 14
daca ai trait pe propria piele acea situatie,atunci te cred. altfel,nu.

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 21/08/2011, 5:51 PM | message # 15
nu imi place sa vb de pe pereti. daca spun ceva ma bazez pe experienta proprie sau a altor persoane ce pot sa-mi fie martore wink
dj_show
respect
[ 1 ]

Forum » LOVE&SEX » Love » De la dragoste la ura e doar un pas?
Pagina 1 din 212»
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory