new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 3 din 4«1234»
Forum » LOVE&SEX » Love » Fericire sau tristete pe net?
Fericire sau tristete pe net?
date: Duminică, 27/11/2011, 2:56 AM | message # 31
Quote (andante)
Cotonogeste-i ca astia merita!

hmmm..ce vrei sa spui adicalea???
la tine-a fost gratuit? B)

cauta mai repde, ca asa-mi place sa citesc mailuri...

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 27/11/2011, 2:56 AM | message # 32
winkout Soro esti pe post de sperietoare???

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Duminică, 27/11/2011, 3:02 AM | message # 33
Stai ca astia cred ca dau carti de vizita false dar o rezolv imediat,doar am net......?
andante
respect
[ 2 ]

date: Duminică, 27/11/2011, 3:03 AM | message # 34
Quote (ElegantFM)
Soro esti pe post de sperietoare???

pt unii muma,pt altii ciuma comic
dar uite..are net,deci..muma

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 27/11/2011, 3:08 AM | message # 35
Am insa vine in valuri,cu galme si asta e mai enervant decat sa n-ai deloc sau poate nu!
andante
respect
[ 2 ]

date: Duminică, 27/11/2011, 3:11 AM | message # 36
totusi sunt valuri maricele. ca iata,existi.

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Marţi, 29/11/2011, 7:32 AM | message # 37
Imi spui ca exist? Poate ca da! Doar ca nu sunt decat o umbra,un fel de strigoi ce incorsetat si sufocat de-atata singuratate nici nu moare,nici nu traieste. Stii? Cel mai greu imi e seara cand ma intorc acasa si poate de-asta si incerc sa raman cat mai tarziu posibil prin parcuri,macar stelele si florile sunt buni ascultatori. Apoi cand in sfarsit imi iau inima-n dinti sa urc treptele de la intrare de fiecare data,ca un facut,ma impiedic prosteste de cate-o lacrima pe care tot prosteste m-am obisnuit s-o sterg cu maneca hainei si nu cu batista. Marele meu noroc din ultima vreme este ca va am pe voi iar cand intru in camera de lucru si vad beculetul rosu al modem-ului aprins simt ca lumea mea se naruie cu totul. Halal existenta!
andante
respect
[ 2 ]

date: Marţi, 29/11/2011, 12:08 PM | message # 38
Andi trebuie sa intelegi ca tu esti principalul "vinovat" de a fi singur...de ce nu acorzi atentie celor din jurul tau?...nu cred ca asa cum esti tu nu ai atras atentia fetelor/femeilor din jurul tau...dar probabil ai pus un zid intre tine si...iubire stii ,bine la ce ma refer...lasa-ti gandurile libere si incearca sa fii tu !
E imposibil ca sa nu fii remarcat,e imposibil ca un suflet cald ca si al tau sa nu te descopere....dar lasa-te descoperit...nu te ascunde de lume!

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Marţi, 29/11/2011, 6:49 PM | message # 39
"bucura-te de fiecare zi ca si cum ar fi ultima". bucura-te andante, de florile ce -ti masoara pasii si de stelele ce te-asculta. nu stiu pe cineva,privilegiat,care sa fii ramas pe pamntul asta, pt eternitate, in carne si oase, s-o poata face la infinit..tu stii?
gasesti bucuria alaturi de noi,spui tu. atunci,de ce n-o pretuiesti mai mult? ca este si asta o bucurie,oferita de acel mouse ce-ti starneste iritarea...
am vrut sa te "trag dupa mine" la alt topic..."singuratatea in doi"... dar,am renuntat. poate vei ajunge si-acolo, si poate vei posta. dupa care ,am sa te intreb,care-i diferenta intre o singuratate si alta.

si da...pffff,ce obicei aiurea! sa te stergi cu maneca!! incearca cu dosul palmei...eu asa fac. dar ,na...macar eu am toate sansele sa ma manjesc de rimel si sa mi-l intind pe obraji. la tine-ar fi fara efecte secundare, deci...revin la maneca,pt tine. dar poti incerca si cu palma...

asadar, te invit sa -ndragesti acel soricel,care te conecteaza cu noi. e din plastic. nu fuge, nu rontaie nimic, doar licareste ghidus. hug

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Marţi, 29/11/2011, 10:47 PM | message # 40

Priveste si atat!

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Miercuri, 30/11/2011, 6:34 AM | message # 41
Buna dimineata Lili! Te vad online si de-asta as vrea sa indraznesc sa te rog ceva. Am recitit mesajul pe care l-am scris seara trecuta si trebuie sa recunosc ca merit perdaful,sunt de-a dreptul patetic asa ca rugamintea mea ar fi sa-l stergi cumva de-acolo daca e posibil,ma simt tare stanjenit. De cate ori ma asez la taifas cu tine sau cu Magdutza uit pur si simplu ca site-ul este public si-mi acord prea mult frau liber ajungand pana la lamentari de genul respectiv. Sa ai o zi superba.

Adăugat (2011.11.30, 6:21 AM)
---------------------------------------------
Cat de frumos si elegant ma dojeniti voi,sunteti doua minuni!Magdutzo,spui sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima;te intreb:daca ai stii ca traiesti ultima zi din viata ta cat de bucuroasa ai fi? Stiu ca lozinca asta de film american suna bine insa dupa opinia mea nu are prea multe puncte comune cu realitatea si ne indeamna fals. Ati vazut vreodata,ati fost vreodata in apropierea unui om care isi traia ultima zi si stia acest lucru? Eu da si credeti-ma ca n-am vazut nici macar un strop de bucurie. In rest ma bucur de parfumul florilor care cu-atata generozitate il raspandesc si pentru mine,si fiecare licar tainic de stea pentru ca sunt convins ca atunci cand clipesc o fac si pentru mine. Nu stiu si nici macar nu-mi trece prin cap vreo idee despre cum as putea traduce in cuvinte bucuria clipelor pe care le petrec"alaturi"de voi,e ceva....stiu!e ca atunci cand iubesti pe cineva foarte mult,vrei sa-i spui lucrul asta numai ca de cate ori deschizi gura cuvintele ti se par mult prea sarace in comparatie cu forta si violenta sentimentului Cat de prost pot sa fiu! Sa ma sterg cu maneca hainei cand am dosul palmei la indemana,la asta nu ma gandisem dar acum e prea tarziu-prea m-am obisnuit cu ticul asta-. Lili!Am privit si-atat,iti multumesc. Hai,haideti sa va imbratisez si sa va pup cu tot dragul si binele din lume kissing

Adăugat (2011.11.30, 6:34 AM)
---------------------------------------------

Lili! Te rog sa primesti acest link ca un raspuns la clipul tau si ca pe un cadou din partea unuia care habar n-are cum ar putea sa posteze un clip. blush . Nu sunt vreun fan al genului country-rock insa melodia asta mi-a atras atentia de pe vremea cand interpretii erau doar niste anonimi. Asculta,priveste si-atat.
andante
respect
[ 2 ]

date: Miercuri, 30/11/2011, 1:47 PM | message # 42
Buna dimineata Andi!Mesajul tau l-am vazut mai pe la pranz la mine.Nu ai de ce sa te simti jenat ,dar daca vrei sa sterg ceva imi lasi pe mess care parte vrei si se rezolva,insa ...nu ai de ce sa te jenezi de trairile tale...asta e parerea mea.Nu ai fost patetic ,a fost doar o clipa de sinceritate...si atat. hug3

Nu mi-as permite sa te dojenesc ,probabil nici Magda,a fost doar faptul ca am inteles clipa prin care treceai si care nici nu va fi ultima de acest gen.Si noi asa cum ne vezi avem astfel de clipe...si sa nu crezi ca sunt putine.De multe ori vorbim una cu alta sau ne refugiem aici sau pe blog.

Legat de a trai ultima clipa...crede-ma ca de multe ori pentru mine aceasta fraza e foarte aproape de adevar...dar sa nu dramatizam....incercam sa trecem mai departe asa cum putem ...mai sus ,mai jos...uneori chiar si pe la mijloc....
Si noua ne plac momentele cand ne impartasesti din trairile tale ,momentele cand intram dimineata si gasim postari ,le disecam ,le analizam ....si le tocam,doar suntem femei totusi ,chiar de om fi noi minuni.... winkout

Acum serios vorbind,chiar ma bucur ca ai revenit si gasesc iar dimineata randuri de la tine ....esti tonicul meu dimineata,imi faci ziua mai frumoasa cand te regasesc aici.

Multumesc pentru clip,foarte graitoare versurile...am ascultat ,privit ...si atat!
Iar ca raspuns...

Cu acelasi mesaj...asculta ,priveste si atat!

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Miercuri, 30/11/2011, 1:50 PM | message # 43
Quote (andante)
Magdutzo,spui sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima;te intreb:daca ai stii ca traiesti ultima zi din viata ta cat de bucuroasa ai fi?

fiecare zi poate fi ultima,si de asemeni putem gasi in fiecare zi ,mici bucurii. si ....va exista pt fiecare acea "ultima zi" la un moment dat, si poate e bine ca nu stim care-i aceea. de-am avea nr zilelor cu care-am venit, am realiza in ultima zi,cate am pierdut din cate n-am facut desi am fi putut,ar fi o zi haotica,incercand sa cuprindem in ea doar bucurii ce-au trecut pe langa noi,rasplatiindu-le cu ignoranta noastra.

Quote (andante)
Ati vazut vreodata,ati fost vreodata in apropierea unui om care isi traia ultima zi si stia acest lucru?
....da,din nefericire.

ahhhhhhhhhhh...si iar nu ma pot abtine!...
ma vad nevoita sa-mi gasesc si eu talentul regizoresc!!! blink
ca raman in urma voastra cry ...
asteptati-maaa.si pe mine!!!!!! cry cry cry

edited by: magdutza - Miercuri, 30/11/2011, 1:55 PM
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Miercuri, 30/11/2011, 4:25 PM | message # 44
neata andante!!!
o zi frumoasa sa ai!

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Joi, 01/12/2011, 6:48 AM | message # 45

Na ca vine si prostanacul cu http-uri, nu stiu daca acest link se poate substitui unui trandafir alb sau unei crengute liliac dar sper din suflet sa va placa si sincer n-as fi crezut vreodata ca am sa pot impartasi asa ceva cu cineva. Lili,dansezi!? In caz ca da sunt onorat dar trebuie sa ai grija,s-ar putea sa te calc pentru ca n-am mai dansat de exact 12 ani. Am ales acest videoclip cu scene din Pride and Prejudice pentru ca filmul asta se afla si astazi in topul preferintelor mele si cu scuzele de rigoare pentru fanii scriitoarei Jane Austen cred ca filmul asta este singurul despre care pot spune ca intrece cartea. Cat despre melodie,va las pe voi sa o notati. Chiar acum cand scriu acest mesaj sunt fulgerat de gandul ca ziua de azi ar putea insemna si ultima mea zi din viata(asta pentru voi"mi-ati aruncat sarpele-n san") si desi nu ma-ncanta la nebunie acest gand mi-am zis:la naiba,daca am trait urat macar sa-nvat sa mor frumos. Sa aveti o zi minunata.
andante
respect
[ 2 ]

Forum » LOVE&SEX » Love » Fericire sau tristete pe net?
Pagina 3 din 4«1234»
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory