new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » LOVE&SEX » Love » Ce e mai important: virginitatea "fizica" sau cea a inimii?
Ce e mai important: virginitatea "fizica" sau cea a inimii?
date: Joi, 21/07/2011, 1:43 AM | message # 1
Ma intereseaza parerile voastre vis-a-vis de subiect.
O sa fiu mai clara : la un moment dat, sexual vorbind, o femeie nu mai e virgina.Dar daca barbatii sau barbatul din viata ei nu au reprezentat nimic sufleteste, in sensul ca femeia respectiva, desi a avut relatii sexuale cu alti barbati, nu a iubit pe nici unul dintre ei.
Asa ca se poate considera ca are un suflet "virgin". De fapt, cat de mult conteaza acest lucru? Sau intrebarea e: ce e mai important: virginitatea "fizica" sau cea a inimii?
Poti sterge cu buretele contactele fizice pe care le-ai avut, tinand cont ca inima ta nu a iubit niciodata pe nimeni? Te afecteaza, din punct de vedere psihic, aceste relatii? Si este valabila intrebarea mea si in cazul barbatilor care au avut relatii sexuale dar care nu au iubit pe nimeni.

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 25/07/2011, 2:56 PM | message # 2
La mine nu e cazul....Eu am avut doua relatii una de 2 ani si 2 luni si una de 3 ani jumate (care inca continua) si au fost din iubire...

Miri
respect
[ 11 ]

date: Luni, 22/08/2011, 0:18 AM | message # 3
daca in viata te vei intoarce mereu in trecut si nu vei fi in stare sa-l lasi mereu in urma atunci nu vei ajunge prea departe
sunt f sigur ca fiecare persoana are ceva in trecutul sau ce ar vrea sa schimbe
asa ca sunt de parere ca mortii cu mortii viii cu viii.
ce e in trecut ramane in trecut si important e ce urmeaza
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Luni, 22/08/2011, 0:23 AM | message # 4
Si concluzia:
Quote (ElegantFM)
Sau intrebarea e: ce e mai important: virginitatea "fizica" sau cea a inimii?

......

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 22/08/2011, 0:28 AM | message # 5
cea a inimii
dar.... in cazul in care cineva e dupa o dragoste esuata atunci mai poti vorbi despre "virginitatea" inimii?
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Luni, 22/08/2011, 0:31 AM | message # 6
Nu .
Atunci incearca sa coasa ...rana provocata de "fosta dragoste".

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 22/08/2011, 0:47 AM | message # 7
si inseamna ca acea persoana nu mai are dreptul la fericire?
continui sa fiu de parere ca desi virginitatea inimii conteaza asta nu inseamna ca trebuie sa fie ceva de care sa se tina cont intr-o relatie ce e pe cale sa prinda viata
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Luni, 22/08/2011, 0:57 AM | message # 8
Quote (dj_show)
si inseamna ca acea persoana nu mai are dreptul la fericire?

Cum nu?
Tocmai aici era cheia ....deci ,daca ai fost ranit ,daca nu a ajuns nimeni la inima ta...poti pleca ,cu capul sus intr-o relatie unde sa dai ...TOTUL!!!

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 22/08/2011, 1:35 AM | message # 9
daca vrei poti pleca intr-o relatie cu capul sus indiferent de trecut atat timp cat ai un partener pe masura
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Sâmbătă, 12/11/2011, 11:28 PM | message # 10
Quote (dj_show)
asa ca sunt de parere ca mortii cu mortii viii cu viii. ce e in trecut ramane in trecut si important e ce urmeaza

categoric!! parca sunt gandurile mele.

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Luni, 14/11/2011, 2:15 AM | message # 11
Traim intr-o perioada in care virginitatea nu mai reprezinta o virtute,traim intr-o lume in care dramele celor din jur nu mai au nici un fel de insemnatate,o lume a indiferentei,a prostului gust,a cautarilor febrile si desarte si,mai trist,a aparentelelor inselatoare care din pacate si de cele mai multe ori sunt privite ca adevaruri. Daca o femeie a experimentat din puct de vedere strict sexual,in timpul cautarilor ei printre atatea aparente,unul,doi sau chiar mai multi barbati,nu are nici un fel de relevanta atat timp cat inima ei ramane casta. Valabil si pentru barbati cu o mica nota:cautarile unui barbat difera putin de cele ale unei femei prin faptul ca permit subiectului sa faca din acest gen de experiente un motiv de mandrie personala.
andante
respect
[ 2 ]

date: Luni, 14/11/2011, 2:30 AM | message # 12
Nu stiu ce ar conta mai mult:o femeie care nu mai e virgina fizic ,dar are un suflet curat ....sau una virgina ,dar....cu sufletul negru?
Ce alegeti dragi barbati in acest caz?
Dar in cazul vostru,care vorba lui Andi m-ai adaugati o dunga pe tablia patului...cand puneti suflet si va daruiti total?

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 14/11/2011, 3:07 AM | message # 13
Am convingerea ca imi cunosti deja raspusul la aceasta intebare asa incat ma aflu aici doar pentru ca mi-esti draga si nu vreau sa te mai supar lasand senzatia ca te ignor. O zi minunata.
andante
respect
[ 2 ]

date: Luni, 14/11/2011, 3:33 AM | message # 14
Quote (andante)
Am convingerea ca imi cunosti deja raspusul la aceasta intebare asa incat ma aflu aici doar pentru ca mi-esti draga si nu vreau sa te mai supar lasand senzatia ca te ignor. O zi minunata.

Pe tine da,sau mai bine zis raspunsul tau il prevad...astept si pe cumnatul si alti pretendenti...de or mai fi!
O zi ca sufletul tau,calda si senina.

ElegantFM
respect
[ 15 ]

Forum » LOVE&SEX » Love » Ce e mai important: virginitatea "fizica" sau cea a inimii?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory