new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » LOVE&SEX » Love » Cate compromisuri facem.........?
Cate compromisuri facem.........?
date: Marţi, 10/05/2011, 9:03 PM | message # 1
Doamnelor, cate compromisuri facem pentru barbatii nostri?
Sunt convinsa ca multe. care sunt acestea? ramane sa aflam..

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Marţi, 10/05/2011, 9:31 PM | message # 2
Mai bine intrebai ce nu facem pentru ei....era mai simplu de raspuns Magda!
Atunci cand iubim ...facem orice pentru cel de langa noi ....cel putin asta fac eu !

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Marţi, 10/05/2011, 9:35 PM | message # 3
Ce ranite va dati voi fetelor , dar si multi baieti fac o gramda de compromisuri pt fata pe care o iubesc , stati calme ca nu sunteti singure pe acest pamant :P
Sunrise
respect
[ 1 ]

date: Marţi, 10/05/2011, 9:54 PM | message # 4
Perfect de acord cu tine sun...pt un barbat e infinit mai greu sa se faca placut de o femeie...se da peste cap si face de toate...ba renunta si la multe doar de dragul ei...Asa ca fetelor...nu va mai vaicariti ca nu v-as dori sa fiti in pielea unui barbat...

Daca nu ai auzit de MINE....inseamna ca nu ai cultura generala!!!
andreyzinho19
respect
[ 2 ]

date: Marţi, 10/05/2011, 11:06 PM | message # 5
:D Eu nu vad vaicareala...Mi se pare foarte normal ca intr-o relatie sa se faca compromisuri din partea ambilor parteneri.Pana la urma, cand iubim trecem peste orice, nu?Uneori chiar si peste principiile care ne guverneaza viata.
In dragoste si in razboi totul este posibil!

“Zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.”
Just
respect
[ 8 ]

date: Marţi, 17/05/2011, 5:33 PM | message # 6
Este adevarat ca la inceput,fiecare facem compromisuri intr'o relatie ca sa meraga totul bine,dar cred ca,aceste compromisuri se intampla in mod firesc pentru ca exista IUBIRE si totul merge mai departe cu bune si cu rele!
IUBIREA e ceva MIRIFIC,si atunci cand ea exista trebuie pretuita si ingrijita de ambi parteneri. hug hug
edited by: MiCuTzA - Marţi, 17/05/2011, 5:35 PM
MiCuTzA
respect
[ 2 ]

date: Marţi, 17/05/2011, 10:44 PM | message # 7
"IUBIREA e ceva MIRIFIC,si atunci cand ea exista trebuie pretuita si ingrijita de ambi parteneri. "
Asta cam asa e,doar ca ambii parteneri trebuie sa fie in egala masura constienti de acest lucru!

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Miercuri, 25/05/2011, 1:12 AM | message # 8
Eu am facut multe compromisuri ca relatia mea cu iubitul meu sa fie asa cum e....Si din partea lui am vazut acelasi lucru :X

Miri
respect
[ 11 ]

date: Luni, 22/08/2011, 7:28 PM | message # 9
totusi nu am gasit nici un raspuns ce sa se incadreze in intrebare.
mai revin poate am succes data viitoare wacko
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Luni, 22/08/2011, 8:47 PM | message # 10
in sfarsit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Vineri, 28/10/2011, 1:26 AM | message # 11
tot nimic
mai revin :D
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Vineri, 28/10/2011, 3:44 PM | message # 12
compromisuri...
as zice pana la ..a ne umili,uneori..
iar
si-o facem constienti,stim ca profita de starea asta,si totusi..dragostea e prea mare

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Vineri, 28/10/2011, 5:04 PM | message # 13
daca e iubire nu cred ca incape umilinta pe acolo
dar numai observator pe aici
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Marţi, 08/11/2011, 6:43 AM | message # 14
"Dupa lungi negocieri,prostul si desteptul au ajuns la un compromis:amandoi s-au declarat mediocrii". Ce este de fapt compromisul? Nimic altceva decat reglarea intereselor contradictorii care da fiecarei parti satisfactia,iluzorica dealtfel,de a crede ca a primit ceva ce nu trebuia sa aiba si ca nu a fost lipsit de nimic. Observati ce bine "combat"? Doar teoretic! In practica insa suna putin diferit si spun asta pentru ca prinsi in iuresul vietii de zi cu zi in tot ceea ce implica stress,rutina,gura lumii,stare sociala sau materiala,etc ne grabim sa facem compromisuri chiar si-atunci cand nu este cazul. Acum! cu riscul sa starnesc mania domnilor de-aici trebuie sa admit ca atunci cand vine vorba de facut compromisuri mu noi ,barbatii cei atotputernici si atotstiutori, suntem cei le fac mai des,ci ELE, cele care tacute,din umbra,repara mai tot ce noi stricam. Doamnelor inca un motiv de hat in hand,daca mai era nevoie! Domnilor,scuzele mele si daca remarca mea suna a insolenta,va recomand "Cantec femeiesc" de Adrian Paunescu,ar fi poate si un motiv de pomenire acum cand a trecut deja un an de la disparitia sa. O zi miunata tuturor.
andante
respect
[ 2 ]

date: Marţi, 08/11/2011, 10:56 AM | message # 15
Quote (andante)
cand vine vorba de facut compromisuri mu noi ,barbatii cei atotputernici si atotstiutori, suntem cei le fac mai des,ci ELE, cele care tacute,din umbra,repara mai tot ce noi stricam.

andante...ai cafeaua asigurata in fiecare dimineata, si bonus cate- bere cand mai ai asemenea constatari!-de la noi,femeile "elegante".

magdutza
respect
[ 6 ]

Forum » LOVE&SEX » Love » Cate compromisuri facem.........?
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory