new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » LOVE&SEX » Love » Agonie si extaz
Agonie si extaz
date: Vineri, 22/04/2011, 11:37 PM | message # 1

Cred ca fiecare dintre noi a suferit cel putin odata din dragoste…cred ca e ‘’cea mai grea boala’’ fiindca n-avem medicamente ptr suflet.Tratam fizicul,inima, dar sufletul se vindeca singur,in timp…
De fiecare data cand suntem raniti spunem:nu se va mai intampla.Gata,a fost pt ultima oara,am invatat ceva din experienta aceasta.Si totusi…Ni se intampla si a 2-a oara,si a-3-a oara..Pana cand gasim persoana demna de iubirea noastra.Si atunci daruim neconditionat tot ce avem de oferit,toata iubirea si dragostea de care suntem capabili.Cateodata ai taria sa iubesti fara sa astepti nimik in schimb.Iubesti de ‘’amorul artei’’ ca sa spun asa…Iubesti fiindca simti asa,iubesti fara sa vrei,fara sa te gandesti daca iubirea ta e impartasita sau daca primesti inapoi cat oferi..

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Marţi, 10/05/2011, 11:48 PM | message # 2
chiar daca nu este mortala...iubirea este cea boala care doare cel mai tare "mai tare decat o durere de dinti"se spune...si chiar daca te trezesti dimineata si spui..."-Gata, de azi nu mai iubesc!". dragostea nu e ceva ce poti controla, se intampla pur si simplu, te face sa razi ca un copil, sa plangi pana nu mai ai lacrimi...dar merita!

“Zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.”
Just
respect
[ 8 ]

date: Duminică, 12/06/2011, 1:52 AM | message # 3
Toate subiectele sunt de dragoste ...
Cate fete indragostite sunt aici :)))

Miri
respect
[ 11 ]

Forum » LOVE&SEX » Love » Agonie si extaz
Pagina 1 din 11