new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » DE PE NET ADUNATE... » Chestii interesante » Chestii amuzante
Chestii amuzante
date: Luni, 30/05/2011, 2:11 AM | message # 1
Extrase din declaratiile soferilor dupa accidente

(se zvoneste ca ar fi chiar autentice)

1.-Cealalta masina a intrat în mine fara sa ma atentioneze asupra intentiilor ei.
2.-M-am lovit cu un camion stationar venind din sens invers.
3.-Am plecat de la marginea soselei, m-am uitat la soacra mea si am trecut peste parapet.
4.-Încercand sa omor o musca, am intrat cu masina într-un stalp de telegraf.
5.-Conduceam masina de 40 de ani cand am adormit la volan si am avut un accident.
6.-Cand m-am apropiat de intersectie, un semn stop a aparut în locul în care nici un semn stop nu mai aparuse vreodata. Nu am reusit sa opresc masina la timp.
7.-Ca sa evit lovirea barei masinii din fata, am calcat pietonul.
8.-Masina mea era parcata în mod regulamentar cand a lovit cu spatele celalalt vehicul.
9.-O masina invizibila a aparut de nicaieri, mi-a lovit vehiculul si a disparut.
10.-Pietonul nu stia în ce directie sa se îndrepte, asa ca l-am calcat.
11.-Cauza indirecta a accidentului a fost un ins marunt într-o masina mica cu o gura mare.
12.-Stâlpul de telefon se apropia repede. Am încercat sa virez în afara directiei lui cînd el m-a lovit în fata.
13.-Am claxonat pietonul, dar el se holba la mine.
14.-Pe un formular de asigurare (soferul lovise o vaca):
-Cum ati avertizat dvs.?
-Claxon
-Cum a avertizat celalalt?
-Muu
15.-Apropiindu-ma de intersectie, nu am vazut nici un vehicul venind din dreapta mea, asa ca am lovit masina din fata.
16.-Parbrizul spart. Cauza necunoscuta. Probabil voodoo.
17.-Masina din fata mea a lovit pietonul, dar acesta s-a sculat asa ca l-am lovit si eu

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 30/05/2011, 2:13 AM | message # 2
Ce iese din "explicatiile" unor parinti

1.Somnambulii au o boala care nu-i lasa sa cada de pe acoperis. Microbii astia le da echilibru. Când somnambulii vin într-o parte, microbii fug în cealalta parte si tot asa.
2.Soldatii care au pierdut razboiul încep si-l cauta.
3.Anotimpurile sunt ca sa nu se piarda omul de timp.
4.Strutul baga capul în nisip când e pericol ca acolo are el ouale si sa-si ia ramas bun de la ele.
5.Secretara e o tanti care aduce cafeaua la un director.
6.Prajiturile le fac frumoase cofetaresele ca sa zica lumea ca merita cât costa. Prajiturile urâte nu au gust.
7.Ghinion înseamna când un copil se cearta cu celalalt si mama lui are ghinion ca trebuie sa se certe cu mama celuilalt copil.
8.Somnul vine când observa ca noi stam degeaba.
9.Experienta este un lucru facut si de care te miri.
10.Fin este când costa multi bani si mama zice "Ia uite ce fin este!".
11.Noi visam ca sa nu ne plictisim noaptea.
12.Eu ca sa învat vin la scoala ca acasa mama nu stie ce înseamna termen.
13.Dirijorul da din mâini ca sa arate durerea sunetului.
14.Suflet e când mama îti pune prajituri pe farfurie si-i lasi prajituri si lui ala mic.
15.Statuile se fac din piatra la aia care au câstigat la razboi. Noi facem statui ca daca vin alti straini si vad ca noi nu avem statui zic ca noi am pierdut toate razboaiele.
16.Lingusitor este când lingi lingura, lingi farfuria si vrei sa lingi si cratita toata.
17.Omul de la televizor stie ca mâine ploua ca are un bilet si citeste. Biletul i l-a scris mama lui.
18.Când afara e soare, noi ne dezbracam umbra si o punem pe jos.
19.Pe vremuri, la mosiile împaratilor si regilor, oamenii legau gâtul la girafe cu o ata de balustrada si puneau un pietroi care cântarea o tona. Ei i s-a format gâtul lung. Girafa asta era pedepsita ca nu muncea la unele munci agricole. Celelalte girafe s-au nascut din girafa asta la fel.
20.Când doi oameni vorbesc repede si nu se întelege nimic, înseamna ca aia e cearta.
21.Oamenii vorbesc limbi diferite ca în alta parte doamna de româna îi învata englezeasca.
22.Respect înseamna sa te scoli sa stea babele pe scaun.
23.Noi trebuie sa avem doua nume pentru ca daca avem un nume urât sa-l spunem pe celalalt.
24.Peisajul e un fenomen al naturii pe care-l gasim numai vara.
25.Turistii sunt oameni tineri care merg sus la munte. Pe batrâni nu-i cheama turisti, pe ei îi cheama vizitatori.
26.La scoala nu se dau note mai mari decât nota 10 ca sa nu se încurce profesorii.
27.Doctorii scriu foarte încâlcit retetele ca farmacistul sa fie sigur ca reteta a scris-o un doctor.
28.Mama mea lucreaza la facultate. Ea munceste cu pixul.
29.Mamele sunt mai vorbarete decât tatii pentru ca mamele se duc la piata si se cearta cu vânzatorii.
30.Sportul este ministerul sanatatii.
31.Oamenii îl fluiera mereu pe arbitru pentru ca deranjeaza jocul.
32.Se spune microbisti la pasionatii de meciuri pentru ca ei stau toata ziua ca microbii în sufletul oamenilor.
33.Jucatorii alearga, cad, se încalzesc asa înainte de meci ca sa vada spectatorii ca ei vor face treaba când vor intra pe teren.
34.Educatia fizica e când ai ora asta la scoala, adica esti liber.
35.Sunt si meciuri în nocturna pentru ca unii sportivi sunt de serviciu în tura de noapte.
36.Statuia e o figura si e pusa în oras ca sa ne orientam unde este piata.
37.Boxul e o bataie cu timp fix.
38.Trebuie doamna directoare în scoala ca ea are grija sa se certe cu doamna noastra ca sa învete copiii.
39.Noi avem trei vacante la scoala pentru ca la doamna noastra i se termina lectiile care sa ni le dea acasa.
40.Cuvântul gentlemen se foloseste în filme ca sa fie filmul mai interesant.

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 30/05/2011, 2:16 AM | message # 3
Am cateva intrebari...cine se incumeta sa raspunda ?

* Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?
* Daca uleiul de porumb se face din porumb, cum este cu uleiul de corp?
* Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?
* De ce nu suna ocupat cand gresim numarul?
* De ce iti trebuie programare la clarvazator?
* Daca azi sint zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?
* Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
* De ce morcovii sunt mai portocalii decat portocalele?
* De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?
* De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?
* De ce Tarzan nu are barba?
* Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?
* Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
* Cum se impacheteaza bilutele de polistiren cand vrei sa le trimiti pachet?
* Exista alt cuvint pentru cuvintul "sinonim"?
* De ce nu exista mancare pentru pisici cu gust de soareci?
* Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?
* De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?
* Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?
* Daca absolut nimic nu se prinde de teflon atunci cum ramane teflonul lipit de tigaie?
* De ce un magazin cu program non-stop are lacat la usi?
* De ce "prescurtare" e un cuvint atat de lung?
* De ce in Statele Unite, pentru injectia letala, se folosesc ace sterile?
* Eschimosii orbi au caini de sanie dresati pentru orbi?
* De ce in avioane se impart veste de inot, in loc de parasute?
* Un sofer care lucreaza pe masini de dezapezire, cum ajunge dimineata la servici ?

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Vineri, 23/09/2011, 5:35 AM | message # 4
Cheia succesului:
Succesul la 2 ani este .... sa nu faci pe tine
Succesul la 3 ani este .... sa ai dinti
Succesul la 12 ani este .... sa ai prieteni
Succesul la 18 ani este .... sa ai permis de conducere
Succesul la 20 ani este .... sa faci dragoste bine
Succesul la 35 ani este .... sa ai bani
Succesul la 50 ani este .... sa ai bani
Succesul la 60 ani este .... sa faci dragoste bine
Succesul la 70 ani este .... sa ai permis de conducere
Succesul la 75 ani este .... sa ai prieteni
Succesul la 80 ani este .... sa ai dinti
Succesul la 85 ani este .... sa nu faci pe tine

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Luni, 26/09/2011, 2:55 PM | message # 5
Cele mai ciudate legi cu şi despre sex

Un scurt, dar edificator periplu printre cele mai absurde și ciudate legi de pe mapamond, vă va stârni cu siguranță cel puțin un zâmbet, dacă nu hohote de râs. Iată care sunt acestea:

1. Majoritatea statelor islamice recunosc legea care spune că poți face sex cu o oaie, dar nu îi poți mânca apoi carnea.
2. În statul american Indiana, un bărbat de peste 18 ani poate fi arestat sub acuzația de viol, dacă o pasageră din maşina sa nu poartă pantofi şi șosete!
3. În Massachusetts, SUA, o femeie nu are voie să se afle deasupra partenerului său în timpul actului sexual.
4. În Carolina de Nord, SUA, nu ai voie să porți ochelari de soare în timp ce faci sex.
5. În New Mexico, SUA, îi este interzis unei femei să apară neepilata în public.
6. În Liban, bărbaţii au voie să facă sex cu animalele, dar numai dacă acestea sunt de sex feminin. Pedeapsa pentru sex cu un animal mascul este moartea.
7. Musulmanii nu au voie să se uite la organele genitale ale cadavrelor, iar acestea trebuie acoperite cu o bucată de lemn tot timpul.
8. Pedeapsa pentru masturbare în Indonezia este decapitarea.
9. În Hong Kong, o femeie înşelată are voie să îşi omoare soţul infidel, însa doar cu mâinile goale.
10. Legea statului american Florida spune că e ilegal să faci sex cu un porc spinos. (Vă daţi seama câţi au încercat dacă a fost nevoie să se dea o lege pentru asta?)
11. Tot în Florida, e ilegal să săruţi sânii soţiei tale în public.
12. În statul american Georgia, jucăriile sexuale sunt interzise.
13. În Santa Cruz, Bolivia, bărbaţii nu au voie să facă sex, în acelaşi timp, cu o mamă şi fiica ei.
14. In Maryland, SUA, e interzis să cumperi prezervative de la un automat dacă acesta nu vinde şi băuturi alcoolice.
15. În anumite zone din Columbia mama-soacră trebuie să asiste la prima noapte de amor a fiicei sale/fiului său.

16. În Bahrein, un ginecolog mascul poate, legal, să examineze organele genitale ale unei femei, dar îi e interzis să se uite direct înăuntru... in timpul examinarii. Are voie doar folosind o oglindă. Legea a stârnit proteste şi urmează să fie schimbată.
17.În Guam există meseria de dezvirginator iar virginele plătesc pentru privilegiul de a fi dezvirginate de acesta. Motivul? Legea interzice virginelor să se căsătorească....
18. Locuri din America unde este interzis prin lege sexul oral: Alabama, Arizona, Florida, Idaho, Kansas, Louisiana, Massachusetts, Minnesota, Mississippi, Georgia, North and South Carolina, Oklahoma, Oregon, Rhode Island, Utah, Virginia and Washington
19. În Nevada este ilegal să faci sex fără prezervativ.
20. În Willowdale, Oregon,SUA este împotriva legii ca un soţ să vorbească lucruri murdare la urechea soţiei sale în timpul actului sexual...
21. O lege din Alexandria, Minnesota, SUA, spune că este ilegal pentru un soţ să facă dragoste cu soţia sa dacă respiraţia lui miroase a usturoi, ceapă sau peşte.

ElegantFM
respect
[ 15 ]

Forum » DE PE NET ADUNATE... » Chestii interesante » Chestii amuzante
Pagina 1 din 11
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory