new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » DE PE NET ADUNATE... » Chestii interesante » Mancare pentru barbati!!!
Mancare pentru barbati!!!
date: Marţi, 24/05/2011, 1:57 AM | message # 1
Ştiu, sună ciudat; ca şi cum ai spune mâncare pentru pisici biggrin . Dar nu despre asta e vorba. Vedem tot timpul la tv, zeci de reclame cu alimente sau “subţiitoare” pentru femei. Alimente pentru menţinerea tinereţii, frumuseţii, etc. Iată că sunt totuşi, după cum spune aici , alimente care ajută în principal la menţinerea sănătăţii bărbaţilor:
1.Stridiile Doză recomandată pe zi, 11 mg. Se poate consuma în combinaţie cu :legume, carne roşie slabă, sau carne de porc slabă.
2.Bananele Deci iată, dragii mei, că bananele sunt utile, ba mai mult, recomandate bărbaţilor.Adică, dacă sunteţi firi nervoase, sau ceasul inimi o ia la goană, sau circulaţia sângelui vă dă bătăi de cap.. CONSUMAŢI BANANE. Cât mai multe şi cât mai mari :P
3.Peştele grasAtenţie, previne cancerul de prostată şi bolile de oase. Deci, dacă vreţi să fiţi în formă, nu ocoliţi porcul slab şi peştele gras.
4.Broccoli Eh, aici un amic de-al meu ar spune: “Mai bine mă legi de-o bancă-n parc şi mă laşi să pasc..” Râdeţi voi, dar cică, dacă mănânci asemenea verzituri de 5 ori pe săptămână, riscul de a face un cancer de colon, scade la jumătate.
5.Nucile de Brazilia. Mă, io nu prea ştiu cum îs alea, da’ cică trebuie să consumi 55 micrograme/zi. La ce-s bune? – Scade colesterolul.
6.Cereale integrale. Adică domnilor; şi domniile voastre trebuie să aveţi “mijlocelul tras printr-un inel”, sau “talie de viespe” dacă vă place mai mult exprimarea.. În consecinţă,consumaţi: paste integrale (adică d’alea mai închise la culoare) şi fulgi de ovăz respectiv orz. lol
7.Stanolii vegetali. Sunt substanţe pe care le veţi “achiziţiona” consumând în general multe fructe şi legume. Ajută la diminuarea colesterolului. Al ăluia “rău”.
8. Soia. Are destule efecte benefice, printre care prevenirea cancerului de prostată şi a bolilor de inimă. Deci: Tata Ceauşescu, vroia să ne arate iubirea ce o poartă inimilor noastre, de aceea ne hrănea cu salam de soia wink .
9. Fructele de pădure. Astea sunt importante pentru o bună funcţionare a creierului (vorbesc pentru cei care-l au). Aşa că, imediat ce găsiţi o clipă liberă, fugiţi la pădure, după fragi şi mure. lol
Legume roşii şi portocalii. Astea protejează pielea de efectele dăunătoare ale soarelui. Acu’ nu vă duceţi să luaţi roşiile şi morcovii de la bucăterie ca să vă mânjiţi cu ei pe corp. Ci, rugaţi mama, soţia, iubita, amanta, să vă gătească o minunăţie de supă cu astfel de legume. Dacă totuşi sunteţi în criză de femei, puneţi mâna pe o carte de bucate şi preparaţi-o singurei.. că e pentru pielea voastă, nu? Şi apoi..ce-şi face omu’ cu mâna lui…

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Marţi, 24/05/2011, 2:40 PM | message # 2
Acum stiu cum sa-mi tzin iubitul in forma :))

Miri
respect
[ 11 ]

date: Miercuri, 25/05/2011, 6:08 PM | message # 3
Nu stiu alti barbati cum sant..da pt mn cea mai buna mancare e cea pregatita din malt&hamei... happy ...apropo in loc de stanoli vegetali am inteleg staniol ... happy ...ma si vedeam mestecand o bucata de staniol proaspat de pe ambalajele de ciocolata happy happy happy

Daca nu ai auzit de MINE....inseamna ca nu ai cultura generala!!!
andreyzinho19
respect
[ 2 ]

date: Miercuri, 25/05/2011, 8:44 PM | message # 4
Dupa prea mult ..malt%hamei...crezi ca mai stii ce staniol ai in farfurie? biggrin

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Miercuri, 25/05/2011, 8:45 PM | message # 5
Quote (ElegantFM)
2.Bananele Deci iată, dragii mei, că bananele sunt utile, ba mai mult, recomandate bărbaţilor.Adică, dacă sunteţi firi nervoase, sau ceasul inimi o ia la goană, sau circulaţia sângelui vă dă bătăi de cap.. CONSUMAŢI BANANE. Cât mai multe şi cât mai mari :P

cool inca o data se dovedeste ca bananele sunt bune biggrin 1tooth cat mai multe si cat mai mari badtease

“Zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.”
Just
respect
[ 8 ]

date: Vineri, 02/09/2011, 10:39 AM | message # 6
Eu banuiam ca voi vreti sa ne otraviti dar acum mi se confirma :)) cu staniol :))

De bun ce sunt iti dau camasa de pe mine , dar nu ma calca pe coada ca te calc pe cap ;) ;)
Adryan
respect
[ 1 ]

date: Duminică, 10/06/2012, 0:59 AM | message # 7
Daca e necesar ,cautam si ceva mai ...bun!(adica sa nu va chinuiti prea mult...)

ElegantFM
respect
[ 15 ]

Forum » DE PE NET ADUNATE... » Chestii interesante » Mancare pentru barbati!!!
Pagina 1 din 11
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory