new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » Diverse » Horoscop » Cum se manifestă fiecare zodie, când se îndrăgosteşte!
Cum se manifestă fiecare zodie, când se îndrăgosteşte!
date: Miercuri, 11/05/2011, 2:10 AM | message # 1
Fiecare zodie se manifestă diferit când vine vorba de sentimentul cel mai puternic, și anume Iubirea:

BERBEC

În relație: Destul de încăpățânați, aceștia reușesc într-o manieră să enerveze de fiecare dată partenerul cu copilăriile sale, dar el poate iubi sincer fără să arate asta.

Cucerirea: Berbeciilor le place să dea târcoale, să fie mai lăudăroși în preajma țintei lor, să se umfle în pepeni, iar în final să atace. De multe ori reușesc, dar în alte cazuri, se vor trezi cu un refuz urât, ce îi va disturba întreaga săptămână (Berbecii nu acceptă refuzurile).

Îndrăgostiți: Acești nativi nu arată prea mult că țin la cineva, sau că sunt îndrăgostiți. Preferă să fie impasibili și lăudăroși

TAUR

În relație: Acești bivoli zodiacali reușesc să facă persoana iubită să se simtă ca într-un palat, cel mai mult pe partea materială, dar din păcate Taurii, se plictisesc destul de repede, le trece setimentul de iubire, și caută altă culoare roșie.

Cucerirea: Taurii își pun negativul în față, complexele. Dacă acesta începe: ”Știi eu sunt urât/ă, gras/ă, bătrân/ă..Nu cred că ți-ar place...Sunt..„, sfatul meu este să nu îi dai crezare, și să reușești să îl/o cunoști așa cum este, nu cum vor ei să „fie”. Din cauza acestui defect, taurii riscă să rămână singuri.

Îndrăgostiți: Calmi din cale afară, acesta probabil te va umple de cadouri, de cuvinte frumoase, și spontanitate.(Mâine vin la tine). Un taur îndrăgostit este cel mai frumos de privit.

GEMENI

În relație: Precum un triunghi amoros, așa se poate descrie o relație cu un geamăn, deși a treia persoană fizic nu există. Într-o relație Gemenii pun suflet, vorbesc mult, se ceartă mult, și devin imposibili, apoi iarăși se aprind, precum vremea schimbătoare.

Cucerirea: În multe cazuri Gemenii nu așteaptă, dacă le place o persoană, hop pe ea, și nu prea țin cont de discreție.

Îndrăgostiți: Un geamăn îndrăgostit, se comportă ciudat. Râde mult, apoi povestește lucruri ciudate, dându-ți impresia că nu e interesat de tine. Și te trezești sărutat/ă.

RAC

În relație: Racul este definiția relației, adeptul ei. Deși, un rac se folosește de relație pentru a fi în singuranță, oferă multe și dacă primește la fel poate să devină un excelent partener. Destul de sensibil și dramatic, racul te poate scoate din pepeni, dar lucrul frumos la el este că nu poate înșela.

Cucerirea: Și dacă te pui în fața lui, acesta tot îți va zâmbi și așteaptă să faci mai mult. Un rac nu va face niciodată primul pas, poate doi înapoi, așteptând ca celălalt să ia inițiativa.

Îndrăgostiți: Va merge pe stradă și nu va observa deloc un accident, incendiu, avionul ce se apropie de el. Visează cu ochii deschiși, și este neatent, distrat, greșește multe.

LEU

În relație: Diplomația este cuvântul lui forte, iar atașarea cuvântul ce îl doboară. Un leu se atașează greu de o persoană, dar atunci când o va face, acesta devine un excelent partener, protejându-ți sentimentele, fiind destul de formal.

Cucerirea: Leul preferă să fie puțin arogant și mândru de reușitele lui, așa că va începe să povestească ce priceput e în mai multe materii...

Îndrăgostiți: Felinele zodiacului se îndrăgostesc greu, și deobicei când reușesc nu mai au cu cine, deoarece a trecut prea mult timp. Când o fac, acesta este cam direct și arogant.

FECIOARĂ

În relație: Ca și cum ți-ai fi luat o vuvuzelă...cam așa se descrie o Fecioară într-o relație. Mereu atent/ă la ce faci, acesta/aceasta tot timpul devine susspicioasă/cios și încearcă de fiecare dată să te descoase. Cei din această zodie devin pasionale, tandre.

Cucerirea: Fecioara când e in love, începe să spună baliverne pe diferite subiecte, punând foarte rapid suflet, și grăbindu-se ca fetele mari la măritiș.

Îndrăgostiți: Destul de naive, fecioarele tot timpul vor cădea în plasă dacă cineva le spune un cuvânt tandru. Acestea devin irascibile, sau visătoare, visând departe..

BALANȚA

În relație: Romanticul Zodiacului, Balanța este un partener ce mulți visează. Știe cum să se comporte cu persoana iubită, în special sexual, dar nu prea își expune sentimentele, doar arată.

Cucerirea: Dacă îți gătesc ceva, și ești a lui/ei

Îndrăgostiți: Blanața îndrăgostită, greu de spus deoarece ține totul în ea. Nu prea se afișează, dar dă semne persoanei în cauză, printr-un mesaj frumos, și o face să râdă.

SCORPION

În relație: Scorpionul deobicei nu are relații stabile, iubind viața de aventură.

Cucerirea: Aceștea se bagă ușor sub pielea ta..

Îndrăgostiți: Când li se refuză sentimentele, reacționează destul de urât, încercând să găsească dreptatea..

SĂGETĂTOR

În relație: Săgetătorul este dulce în relație, sentimental, tandru, romantic și copil, poate în unele cazuri prea.

Cucerirea: Nu există o metodă exactă, dar aceștia nimeresc bine cu săgeata.

Îndrăgostiți: Săgetătorii îndrăgostiți începe să te alinte, să spună „Dacă aș avea un/ o iubit/ă..”

CAPRICORN

În relație: Răceala Capricornului face partenerul să o ia razna, deși, acesta poate să fie și un iubit/ o iubită pe măsură( doar când are „chef” ). De cele mai multe ori rămâi cu inima zdrobită din cauza lor.

Cucerirea: Capricorni fac primul pas, mergând pe premisa: Ce o fi o fi.

Îndrăgostiți: Capricornilor le trece imediat sentimentul de amorezeală, și nu prea se arată.

VĂRSĂTOR

În relație: Pun suflet, acești rebeli, dar cum sunt ei rebeli, dispar și reapar după un an. Dar știu să aprecieze un suflet sincer

Cucerirea: Vărsătorii sunt destul de direcți, așa că nu le ia mult timp să cucerească pe cineva.

Îndrăgostiți: Poate râd mult, sunt destul de ciudați, vorbesc non-stop de persoana în cauză..

PEȘTI

În relație: Peștele cu greu își pune rădăcinile într-o relație. În sensul că, acesta, până nu e sigur că apa e limpede și calmă, nu își va depune icrele.

Cucerirea: Ei deobicei preferă să se lase cuceriți..

Îndrăgostiți: Vorbesc mult de persoana respectivă. Încearcă să vadă dacă este loc, dacă nu, se consolează și le dispare amețeala dragostei.

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Miercuri, 11/05/2011, 10:00 AM | message # 2
Fiind berbec de meserie happy ...sunt intru cu totul de acord cu tine...exceptand faptul ca eu nu sunt laudaros...deci m-ai nimerit 99% cool

Daca nu ai auzit de MINE....inseamna ca nu ai cultura generala!!!
andreyzinho19
respect
[ 2 ]

date: Miercuri, 11/05/2011, 1:43 PM | message # 3
PEȘTI

În relație: Peștele cu greu își pune rădăcinile într-o relație. În sensul că, acesta, până nu e sigur că apa e limpede și calmă, nu își va depune icrele.

Cucerirea: Ei deobicei preferă să se lase cuceriți..

Îndrăgostiți: Vorbesc mult de persoana respectivă. Încearcă să vadă dacă este loc, dacă nu, se consolează și le dispare amețeala dragostei.

95 % ADEVARAT!!!!

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Vineri, 13/05/2011, 2:30 PM | message # 4
TAUR
În relație: Acești bivoli zodiacali reușesc să facă persoana iubită să se simtă ca într-un palat, cel mai mult pe partea materială, dar din păcate Taurii, se plictisesc destul de repede, le trece setimentul de iubire, și caută altă culoare roșie.
Cucerirea: Taurii își pun negativul în față, complexele. Dacă acesta începe: ”Știi eu sunt urât/ă, gras/ă, bătrân/ă..Nu cred că ți-ar place...Sunt..„, sfatul meu este să nu îi dai crezare, și să reușești să îl/o cunoști așa cum este, nu cum vor ei să „fie”. Din cauza acestui defect, taurii riscă să rămână singuri.
Îndrăgostiți: Calmi din cale afară, acesta probabil te va umple de cadouri, de cuvinte frumoase, și spontanitate.(Mâine vin la tine). Un taur îndrăgostit este cel mai frumos de privit.

Miri
respect
[ 11 ]

date: Marţi, 01/11/2011, 8:43 PM | message # 5
Quote (ElegantFM)
GEMENI În relație: Precum un triunghi amoros, așa se poate descrie o relație cu un geamăn, deși a treia persoană fizic nu există. Într-o relație Gemenii pun suflet, vorbesc mult, se ceartă mult, și devin imposibili, apoi iarăși se aprind, precum vremea schimbătoare. Cucerirea: În multe cazuri Gemenii nu așteaptă, dacă le place o persoană, hop pe ea, și nu prea țin cont de discreție. Îndrăgostiți: Un geamăn îndrăgostit, se comportă ciudat. Râde mult, apoi povestește lucruri ciudate, dându-ți impresia că nu e interesat de tine. Și te trezești sărutat/ă.

unde-s doi,sau trei..puterea creste!

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

Forum » Diverse » Horoscop » Cum se manifestă fiecare zodie, când se îndrăgosteşte!
Pagina 1 din 11
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory