new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » Generatia noastra vs Generatia actuala
Generatia noastra vs Generatia actuala
date: Sâmbătă, 29/10/2011, 3:14 PM | message # 1
Fiecare dintre noi indiferent de varsta ne aducem aminte de copilaria noastra de vremurile cand ne jucam ascunsa ,fripta , tara tara vrem ostas sau alfel de jocuri sprecifice acelor timpuri dar ne uitam la generatia actuala si facem de multe ori comparatii de acest gen pentru ca generatiile noastre ne jucam sau faceam lucruri cat de cat specifice varstei aceleia , ei spun ca generatia lor este mai buna cu telefoane mobile imediat dupa clasa a IV-a , cu sexu in gura la fiecare pas sau cu pc-ul in brate .

Voi ce parerea aveti dragii mei ?

De bun ce sunt iti dau camasa de pe mine , dar nu ma calca pe coada ca te calc pe cap ;) ;)
edited by: Adryan - Sâmbătă, 29/10/2011, 3:15 PM
Adryan
respect
[ 1 ]

date: Sâmbătă, 29/10/2011, 5:33 PM | message # 2
Aici parerile vor fi impartite,fiecare isi va sustine generatia ,e natural...
Parerea mea personala este ca atunci exista mult mai mult bun simt ...respect si de ce nu educatie.Cu parere de rau o spun,dar generatiile care vin,au pierdut oricare din aceste valori.

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Sâmbătă, 29/10/2011, 7:18 PM | message # 3
Sunt de aceeasi parere cu Lili. Are perfecta dreptate.

Miri
respect
[ 11 ]

date: Sâmbătă, 29/10/2011, 8:44 PM | message # 4
Da de acord cu Lili Mirela dar nici generatia de acum cei de 10-15 ani este la fel si imi pare rau sa spun dar nici generatia mea daca pot so numesc asa nu este prea buna ma refer din anumite puncte de vedere scuze pentru cei care sar supara

De bun ce sunt iti dau camasa de pe mine , dar nu ma calca pe coada ca te calc pe cap ;) ;)
Adryan
respect
[ 1 ]

date: Luni, 31/10/2011, 2:01 AM | message # 5
fiecare doreste sa se bucure de viata cat mai mult prin mijloacele ce ii sunt oferite.
e drept ca in ziua de astazi multe valori morale se pierd in primul rand demnitatea.
dar daca vom sta sa observam in ziua de astazi copii se maturizeaza mult mai rapid sarind peste mare parte din frumusetea copilariei. nu trebuie sa-i descurajam sau sa-i condamnam. mereu trebuie sa tinem pas cu viata, cu tehnologia..... cu timpurile ce vin
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Joi, 03/11/2011, 8:01 PM | message # 6
eu as fi vrut sa ma nasc in anii in care se purtau crinolinele si umbrelutele...
generatia de azi e aproape o generatie de sacrificiu. e un asalt din toate partile asupra lor,e greu sa deosebeasca la 5 ani,de ex,cand un copil sta in fata unui pc,care-i binele si care-i raul.dispar valorile morale, dispare respectul,in primul rand.poate personalizez putin ceea ce scriu,luandu-ma pe mine drept etalon. eu nu jignesc,si poate de aceea ma doare atat de tare uneori cand sunt 'atacata". indiferent cat rau mi s-ar face,nu pot avea un revers pe masura.pur si simplu,ceva nu-mi da voie.ceea ce,pt generatia actuala nu-i la fel. si,poate-i mai bine...

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Joi, 03/11/2011, 10:53 PM | message # 7
Soro parca mi-ai fi furat gandurile ...sunt in totalitate de acord...iti dai seama ce plimbari am fi facut noi cu trasurica ascunse sub niste umbrelute din dantela?

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Vineri, 04/11/2011, 7:06 PM | message # 8
ohhh...daaaaa...
devin melancolica,numai la visul asta...dar-mi-te restul...

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 18/12/2011, 1:21 PM | message # 9
parerea mea e ca generatia actuala e ffff mult schimbata de generatia care era inainte de a ne naste noi ma refer la cei care sunt tineri pe vremea aceea era multa educatie si bun simt pe care acu unii nu le au

To be or not to be...This is the question?
andra
respect
[ 2 ]

date: Duminică, 18/12/2011, 1:27 PM | message # 10
Din pacate...cam asa e!

ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Vineri, 27/01/2012, 1:58 AM | message # 11
O intrebam pe mama intr-o zi daca pe vremea ei (cand era ea tanara),lumea era asa violenta si oamenii atat de rai...
Majoritatea tinerilor din ziua de azi se drogheaza,se imbata si se bat...rar mai vezi cate unu mai sanatos. Nu-mi sustin generatia,dimpotriva,vreau oameni buni,tineri "cu capul pe umeri",si fite cat mai putine (ca daca ii tin la facultate parintii ei deja se vad zmei,dar daca le dai lopata in mana...oare atunci ce mai fac? :O]

Miri
respect
[ 11 ]

date: Vineri, 27/01/2012, 3:19 AM | message # 12
O ia la fuga ...sigur.

ElegantFM
respect
[ 15 ]

Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » Generatia noastra vs Generatia actuala
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory