new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 41234»
Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » FEMEIA ESTE EGALA BARBATULUI?
FEMEIA ESTE EGALA BARBATULUI?
date: Sâmbătă, 09/04/2011, 6:08 PM | message # 1
Am vazut peste tot anumite situatii sau ne-am lovit de ele si anume FEMEIA ESTE EGALA BARBATULUI? sau ar trebui sa fie cum o vad alti BARBATI ca FEMEIA la cratita si el cu burta in sus cu berea in mana pe canalele de sport. deci intrebarea mea este FEMEIA ESTE EGALA BARBATULUI?
edited by: »«»«GABX»«»« - Sâmbătă, 09/04/2011, 6:09 PM
respect
[ 0 ]

date: Duminică, 10/04/2011, 0:11 AM | message # 2
NU,nu este din pacate! Si mi-ar fi placut foarte tare sa fie. Femeia este vazuta ca "sexul slab", cu toate ca nu este chiar asa!

Miri
respect
[ 11 ]

date: Duminică, 10/04/2011, 5:57 AM | message # 3
nu crezi ca este de vina cresterea sau indoctrinarea de mica a fetei?

stiti poate la tara cum se procedeaza bunica sau mama isi invata fata de mica ca barbatul este capul familiei ete stapanul eu de ce zic asta findca daca nu se scapa de chestia ca barbatul este zmeu niciodata femeia nu va fi egala, si cine da aceasta educatie? tot femeia (mama sau bunica) tot ele invata fetitzele de mici .

respect
[ 0 ]

date: Duminică, 10/04/2011, 4:00 PM | message # 4
Eu nu accept asa ceva,pe mine parintii mei nu m-au invatat asa...si in relatia mea de zi cu zi nimeni nu e mai sus ca celalalt.

Miri
respect
[ 11 ]

date: Sâmbătă, 23/04/2011, 3:49 AM | message # 5
Daca exista respect ,intelegere...si iubire....nu poate fi nici unul mai presus decat celalalt,asta e parerea mea!

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

date: Vineri, 27/05/2011, 9:04 PM | message # 6
mentalitatea cu greu se poate schimba,insa cu siguranta generatiile urmatoare nu-si vor mai pune asemenea intrebari. pt ca ...barbatii vor fi egalii femeilor cool

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Sâmbătă, 28/05/2011, 9:53 AM | message # 7
magdutza, Femeia urca pe scara sociala, barbatu ia liftu, iarasi, o simpla gluma, fara suparare smile

Familia regala, afara din tara!
cainefarastapan
respect
[ 0 ]

date: Sâmbătă, 28/05/2011, 7:11 PM | message # 8
mai caine fara stapan...
liftul se mai si defecteaza,scara e sigura
dar si cand ajunge deasupra si detine controlul...n-o mai dai jos cu nimic tongue

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Sâmbătă, 28/05/2011, 8:41 PM | message # 9
Quote (magdutza)
dar si cand ajunge deasupra si detine controlul...n-o mai dai jos cu nimic

Touché, am ramas fara replica, aplauze applause applause

cainefarastapan
respect
[ 0 ]

date: Duminică, 29/05/2011, 8:01 PM | message # 10
mi le asum. dar nu ma deranjeaza sa fii si mai darnic de-atat.
primesc.

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Duminică, 29/05/2011, 8:37 PM | message # 11
Quote (magdutza)
mi le asum. dar nu ma deranjeaza sa fii si mai darnic de-atat.
primesc.

Ce e mult strica, oricum nu am fost chiar asa de impresionat, apauzele sunt suficiente in cazul asta!

cainefarastapan
respect
[ 0 ]

date: Luni, 30/05/2011, 3:29 PM | message # 12
in regula. nici nu intentionam sa fac impresii in forum!

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Luni, 30/05/2011, 7:12 PM | message # 13
incet incet o sa se ajunga si la "femeia este egala cu barbatul".momentan, aceasta este considerata "sexul slab" nu atat datorita "incapacitatii " ei de a egala barbatul in aproape toate privintele ci pentru ca barbatii au intotdeauna tendinta sa protejeze femeile, sa le menajeze oarecum, si nu ca...nu ar fi amandoi la fel de pregatiti sa faca fata "loviturilor vietii" ci pentru ca femeile isi exprima sentimentele mai fatis, iar barbatii nu fac atata tam-tam..ei prefera sa faca pe durii lasand astfel de "slabiciuni"in grija femeilor...

“Zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.”
Just
respect
[ 8 ]

date: Sâmbătă, 15/10/2011, 10:28 AM | message # 14
nu retin exact unde, dar am sa parafrazez totusi,un studiu recent care spunea ca-n ultimii ani ,femeile care detin functii importante au sanse mai mari decat barbatii sa finalizeze cu succes proiectele. pt ca .,femeile sunt perseverente si ambitioase profesional.
cat despre viata domestica,mi-e peste puterile mele de intelegere cum unele femei accepta violenta din partea partenerului ,facand din asta un mod normal de a-si duce existenta.
din prea multa dragoste femeile accepta si agresivitatea verbala, sperand intr-o remediere a lucrurilor in timp.din pacate, barbatii sunt niste creaturi perfide si mincinoase, care atunci cand simt ca pierd teren se prefac in mielusei , uramand sa revina la ce sunt ei de fapt, cand au cucerit teritoriul.
totul sta in capacitatea femeilor de-a reusi sa vada lucrurile obiectiv si corect. de-a invata sa traiasca singure si sa priveasca doar inainte.

(buna-s la sfaturi..)

magdutza
respect
[ 6 ]

date: Vineri, 21/10/2011, 1:28 PM | message # 15
Quote (magdutza)
barbatii sunt niste creaturi perfide si mincinoase, care atunci cand simt ca pierd teren se prefac in mielusei , uramand sa revina la ce sunt ei de fapt, cand au cucerit teritoriul.

Sunt asa pentru ca noi le-am permis sa se ajunga aici....din pacate.Naivitatea asta...ce face din noi.

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » FEMEIA ESTE EGALA BARBATULUI?
Pagina 1 din 41234»
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory