new posts members Forum Rules search RSS
Pagina 1 din 11
Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » Credeti ca ...
Credeti ca ...
date: Joi, 07/04/2011, 8:06 AM | message # 1
Buna la toata lumea voi incerca azi daca nu se supara nimeni sa incerc sa ma lamuresc cu ce vad prin ziare pe la tv sau aud pe la radio cu anumite sondaje si as vrea ca intr-un fel sa aflu cu oky mei de la niste persoane parerea lor la anumite probleme.
Deci am vazut zilele astea la tv cum uni parlamentari propuneau o lege care lor li se parea haioasa si neimportanta eu o sa va intreb asa CREDETI CA AR TREBUI LEGALIZATA PROSTITUTIA? sper ca acuma o sa radeti de subiectul care la-m ales dar este un inceput si voi incerca mereu sa ma lamuresc cu ajutorul vostru daca trebuie sau nu adoptate sau nu aceste lucruri.
respect
[ 0 ]

date: Joi, 07/04/2011, 2:15 PM | message # 2
NU,eu una nu sunt de acord cu asa ceva. E o prostie totala,mai trebuie legalizate drogurile si gata s-a dus Romania!

Miri
respect
[ 11 ]

date: Joi, 07/04/2011, 3:58 PM | message # 3
Quote (Miri)
NU,eu una nu sunt de acord cu asa ceva. E o prostie totala,mai trebuie legalizate drogurile si gata s-a dus Romania!

MIRI ai dreptate dar daCa sa-r legaliza parerea mea este ca ar mai scadea bolile venerice.De ce zic asta? sa luam un exemplu multe fete nu au un raport al unui baiat care a avut relatii sexuale in trecut sau poate este inca un fan al aceste meserii si se foloseste de fiecare ora singur sa se duca la aceste BERZE asa le numesc eu mai in limbaj de strada si de acolo se iau multe boli.Fata neavand un raport exact al baiatului, ca uni sunt asa de disperati incat ajunge cu acea fata in pat dupa ce au fost la aceste BERZE au parte de un act sexual.Si uite asa sa imbolnavit si ea si sunt doua persoane imbolnavite din cauza unui incult (altfel nu pot numi acest personaj care nu judeca cat rau face) care a vrut sa se duca el la berze.Sunt multi care le este rusine sa zica , la un control nu se duc si de aici vine si netratarea bolii care a luato de la acea barza si se cunosc zeci de cazuri ``o prostituata a imbolnavit zeci de barbati si cunosc si eu cazuri similare cand o buna amica a mea a fost imbolnavita spre norocul ei de o boala care se trata findca sotul ei a fost la o prostituata seara si nici el nu si-a dat seama ca a luat o asemenea boala, poate o sa imi zici ca sunt prezervative, nici alea nu sunt 100%sigure (ba se rup, ba sunt de proasta calitate si etc) .daca sar legaliza parerea mea ca ar fi mai sigura chestia cu bolile, ca in final asta este problema BOLILE.

edited by: »«»«GABX»«»« - Joi, 07/04/2011, 4:07 PM
respect
[ 0 ]

date: Joi, 07/04/2011, 8:47 PM | message # 4
Prostututia chiar daca e legalizata sau nu... tot va fi practicata, doar e una din cele mai vechi meserii din lume nu? Eu una nu sunt de acord cu aceasta meserie.. unele o fac de nevoie...altele de placere... wacko Si cum tara e acum la pamant cu economia... solutia ca sa le facem sa practice alta meserie nu prea e posibila...
Ideea e ca nu sunt de acord cu aceasta meserie..insa chiar daca suntem impotriva... meseria asta va continua sa existe

Fighting for peace is like fucking for virginity...!
YoYo
respect
[ 4 ]

date: Vineri, 08/04/2011, 2:30 AM | message # 5
Quote (YoYo)
Prostututia chiar daca e legalizata sau nu... tot va fi practicata, doar e una din cele mai vechi meserii din lume nu? Eu una nu sunt de acord cu aceasta meserie.. unele o fac de nevoie...altele de placere... wacko Si cum tara e acum la pamant cu economia... solutia ca sa le facem sa practice alta meserie nu prea e posibila...
Ideea e ca nu sunt de acord cu aceasta meserie..insa chiar daca suntem impotriva... meseria asta va continua sa existe

Yoyo chiar daca suntem sau nu impotriva ia nu va disparea de pe fatza pamantului si va exista mereu,sa le facem pe aceste fiintze sa o ia pe o meserie mai legala nu se va putea de cat daca sa-r legaliza si eu ma-m gandit la un exemplu MANEAUA poate stiti ca acum cativa ani ia nu era mediatizata in nici un fel pe nicaeri ,o gaseai pe tarabe in piata pe CD sau casete si avea o crestere alarmanta de ascultare a acestui gen muzical.Acuma daca este mediatizata peste tot si zic la TV poate ai obsevat ca imtr-un fel a mai scazut interesul de a asculta manele asa si cu prostitutia stau si ma gandesc daca sa-r legaliza parerea mea este ca nu ar mai fi IMBOLNAVITE persoane inconstiente si la randul sau persoanele lor dragi.Intrebarea era DACA AR TREBUI LEGALIZATA PROSTITUTI? ca in fond si la urma urmei BOLILE care se iau de la aceste fiinte, ar mai scadea bolile ? si considr daca sa-r legaliza poate ar mai scadea si interesul fata de prostitutie

respect
[ 0 ]

date: Miercuri, 02/11/2011, 7:25 PM | message # 6
da,eu as fii de acord.
in primul rand,s-ar colecta o gramada de taxe,care ajung in buzunarele multor parveniti.
apoi, fetele alea ar fi supravegheate de medici,si poate n=-ar mai imprastia atatea boli.

Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
respect
[ 6 ]

date: Vineri, 27/01/2012, 2:04 AM | message # 7
Supravegheate sau nu de medici tot prostituate sunt ura

Miri
respect
[ 11 ]

date: Vineri, 27/01/2012, 3:12 AM | message # 8
Da ,dar macar ar fi mai "curat" totul.Cred ca asa s-ar evita foarte multe boli ,atat pentru ele ,cat si pentru consumatorii de asa placeri.

...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
respect
[ 15 ]

Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » Credeti ca ...
Pagina 1 din 11
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory