new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » Fantome: adevar sau superstitie
Fantome: adevar sau superstitie
date: Miercuri, 06/04/2011, 6:39 PM | message # 1
Sa presupunem ca un om dintr-un sat este posedat de un spirit rau. Oamenii educati vor spune ca aceasta este o superstitie. Pe cei needucati ii putem considera superstitiosi, deoarece multi nu sunt capabili sa ofere un argument in favoarea credintei lor. Asadar, toti satenii educati vor sustine ipoteza superstitiei, tara sa cunoasca faptul ca intr-o universitate, cum este Harvard, exista un departament care desfasoara o cercetare si investigare minutioasa in fenomenul asa-zis paranormal. Acestia nu au nici cea mai vaga idee ca exista niste oameni de stiinta de renume mondial care au atins rezultate remarcabile in cercetarea fantomelor si spiritelor si ca, mai devreme sau mai tarziu, se va dovedi ca ei, oamenii educati, au fost cei superstitiosi – iar cei pe care ii considerau superstitiosi, chiar daca nu cunosteau prin proprie experienta in ceea ce credeau, totusi aveau dreptate.

Sa luam exemplul lui Oliver Lodge, mare fizician, dar si cercetator al fenomenelor paranormale si veti fi surprins. Oliver Lodge a castigat premiul Nobel. Intreaga sa viata si-a dedicat-o investigarii spiritelor si fantomelor. Inainte sa moara a lasat un document in care scria: “Toate adevarurile stiintifice pe care le-am descoperit nu sunt nici pe jumatate la fel de adevarate ca fantomele sau spiritele. Insa noi nu cunoastem nimic despre acest fenomen deoarece oamenii educati superstitiosi nu sunt interesati deloc de aceste descoperiri.”

Fighting for peace is like fucking for virginity...!
YoYo
respect
[ 4 ]

date: Miercuri, 06/04/2011, 8:56 PM | message # 2
Fata eu nu pot sa vorbesc despre asa ceva,nu cred in fantome si nici nu ma intereseaza nimic despre existenta sau nu a acestora.
Ti-am zis eu ca esti masochista=))))))))))))) :X:X

Miri
respect
[ 11 ]

date: Miercuri, 06/04/2011, 11:26 PM | message # 3
Fantome Din Dragoste

Adaugat (2011-04-06, 11:26 PM)
---------------------------------------------

YoYo
respect
[ 4 ]

date: Joi, 07/04/2011, 3:43 AM | message # 4
sincer nu cred in asa ceva,dar daca ar exista as vrea sa vad una dezbracata sa vada oky mei daca se vede prin ea biggrin
respect
[ 0 ]

date: Joi, 07/04/2011, 6:10 PM | message # 5
Despre fantome eu zic ca ideile sunt impartite , dupa parerea mea eu cred ca exista fandome chiar daca in realitate nu am avut contact cu asa ceva , dar ca orice mit totul pleaca de la un sambure de adevar .
Sunrise
respect
[ 1 ]

date: Joi, 07/04/2011, 9:00 PM | message # 6
mno ma bucur ca nu is singura care crede confused

YoYo
respect
[ 4 ]

date: Vineri, 08/04/2011, 2:59 AM | message # 7
Quote (YoYo)
mno ma bucur ca nu is singura care crede confused

am zis eu ca intre voi se infiripa ceva dar nu ma credeti <_<

respect
[ 0 ]

date: Vineri, 02/09/2011, 7:08 PM | message # 8
Nu e doar o superstietie oameni buni chiar sunt si fantome si alte spirite rele cum le numiti voi , si eu inainte nu credeam nici sa ma tai in asa ceva dar dupa ce vezi anumite chestii cu ochii tai te convingi si iti dai seama ca exista si spirite de genu asta . Sincer e o senzatie de wow cand se intampla ti se ridica pielea pe tine cum vine vorba aia , si simti ceva pe sira spinari ca un aer rece . E ceva nu pot sa zic ca nasol ca la urma urmei e si asta o experienta . Va recomand sa va uitati pe Discavery Chanel este o emisiune legate de acste lucruuri se numeste Fenomene strainii si incepe pe la ora 20:00 sau 21:00

De bun ce sunt iti dau camasa de pe mine , dar nu ma calca pe coada ca te calc pe cap ;) ;)
edited by: Adryan - Sâmbătă, 03/09/2011, 6:05 PM
Adryan
respect
[ 1 ]

date: Sâmbătă, 03/09/2011, 6:01 PM | message # 9
cred in "fantome" desi e o denumire nepotrivita dupa parerea mea
mai degraba as numi spirite.
dj_show
respect
[ 1 ]

date: Duminică, 30/10/2011, 5:21 PM | message # 10
Quote (Adryan)
Va recomand sa va uitati pe Discavery Chanel este o emisiune legate de acste lucruuri se numeste Fenomene strainii si incepe pe la ora 20:00 sau 21:00

Pe Investigation Discovery urmareste A haunting sau Haunted.. noaptea dupa 12-1. Mai este o emisiune cu frati gemeni care merg in locuri care se spune ca ar fi "bantuite" si inregistreaza activitatile paranormale din acele zone... imi scapa numele emisiunii momentan.. :D !

YoYo
respect
[ 4 ]

Forum » Diverse » Viata de zi cu zi » Fantome: adevar sau superstitie
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory